Dekoracje ścienne

Wiele osób zadaje sobie pytanie: „po co tak właściwie są dekoracje ścienne”. Spora grupa uważa, że ściana doskonale wygląda, gdy jest odpowiednio pomalowana. Nie da się ukryć, że nie ma nic lepszego dla nawierzchni jak wysokiej klasy farba. Niestety, czas biegnie nieubłaganie, a na naszej idealnej ścianie zaczynają pojawiać się odpryski, zarysowania, ślady małych rączek bądź psich łap. Nie wszystko da się usunąć wilgotną szmatką. Po pewnym czasie farba straci dawny blask i będzie wyglądać szaro i nieciekawie. Robienie remontu raz na pół roku zupełnie mija się z sensem. Dużo lepsza alternatywą jest zakup stylowych dekoracji ściennych np. fotoobrazu.

Nowoczesne dekoracje ścienne

O tym, że dekoracje ścienne poprawiają „urodę” ściany wie chyba każdy. Obrazy sprawdzą się równie dobrze na idealnie dopieszczonej nawierzchni np. w celu podkreślenia charakteru miejsca. Obecnie fototapety i obrazy na ścianę dostępne są w tak wielu motywach i wzorach, że każdy z nas bez trudu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wybrane motywy doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu kąpielowym. Wysokiej klasy, dobrej jakości obraz stanowi idealne dopełnienie wnętrza nowoczesnej kuchni.

Obraz pełni bardzo ważną rolę w sypialni. Jak wiemy, pomieszczenie te jest na swój sposób intymne – w środku przebywają dwie bądź jedna osoba. Nigdy nie zapraszamy do niej gości i nie pozwalamy innym zakłócać naszego spokoju, gdy właśnie tam odpoczywamy. Odpowiednio dobrany fotoobraz sprawi, że codzienny relaks stanie się dużo bardziej przyjemny. Jak to możliwe?

Możemy pokusić się o obraz nawiązujący motywem do naszej pierwszej randki bądź pierwszych wspólnie spędzonych wakacji. Niewątpliwie w sypialni sprawdzą się również dekoracje odnoszące się w jakiś sposób do naszych marzeń – bajeczne pejzaże, dzika, nieokiełznana przyroda, groźne zwierzęta. Do tego pomieszczenia pasuje również motyw związany z naszą pasją – baletnica, cudeńka architektoniczne bądź kwiaty. Odpowiednio wybrany obraz sprawi, że w każdym śnie będziemy powracać do najpiękniejszych chwil naszego życia bądź wyruszać w dalekie, emocjonujące podróże.