Fototapety czarno białe

Obrazy i fototapety czarno białe to stosunkowo uniwersalna ozdoba każdego wnętrza, niezależnie od przeznaczenia czy metrażu. Już pojedyncza reprodukcja – obraz w standardowych wymiarach – nada naszemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. 

Obrazy i fototapety czarno białe

Na szczególną uwagę zasługują fototapety na wymiar w tonacji czarno-białej. Nie da się ukryć, że barwy te sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrzach. Proste, awangardowe meble, a nad nimi pejzaż czy abstrakcja w czarno-bieli – gwarantujemy, że połączenie to sprawdzi się w każdym domu. Chociaż, obrazy czy fototapety pasują niemal do każdej przestrzeni, warto zauważyć, że kolor czarny oraz biały doskonale współgra z odcieniami bieli i czerwieni, a także z drewnianymi meblami.

Obrazy czarno białe

Jeżeli nasze pomieszczenie jest stosunkowo jasne, możemy zdecydować się na obrazy w ciemniejszej tonacji, jeżeli zaś wybrany pokój nie posiada dostępu do światła dziennego, bądź ścianom daleko od pastelowych barw, lepiej postawić na obrazy, w których dominują białe (jasne) akcenty.

Wiele osób uważa, że obrazy lub fototapety czarno białe to element dekoracji rodem z czasów naszych ojców i dziadków. Nic bardziej mylnego. Obecnie ta dekoracja ścienna może zagościć w każdym domu – również tym zaaranżowanym w stylu nowoczesnym. Z jednej strony kompozycje te nawiązują do przeszłości i chwil z ubiegłego wieku, z drugiej jednak są niezwykle stylowe. Można śmiało stwierdzić, ze fototapety w tonacji czarno-białej sprawdzą się we wnętrzach w stylu minimalistycznym bądź vintage. Trzeba również przyznać, że ozdoba ta będzie najlepiej wyeksponowana, jeśli w naszym pomieszczenie będzie charakteryzowało się stosunkowo ograniczoną kolorystyką.

Fototapety i obrazy czarno białe

Jakie obrazy w czarno-bieli sprawdzą się w domu? Niemal każde! Możemy postawić na sentencje bądź jednobarwne pejzaże. Niezwykle uroczo wyglądają również kwiaty czy miasta np. Nowego Jorku czy Paryża.